2018 ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Girişi

2018 ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi GirişiÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Girişi için BURAYA TIKLAYINIZ


ÖSYM görevli işlemleri sistemi için yine ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda görev alabilmek için okul idarecileri, öğretim üyesi,öğretim görevlisi,asistan öğretmen,hizmetliler ÖSYM GİS sayfasını tıklayarak giriş yapabilirler.


Görev tercihlerini her kes sistem üzerinde kendisi yapacak. Görev almak isteyenlerin gis sitesine girip başvuru yapmaları gerekiyor.

Ösym'nin hazırladığı sınavlarda görev alabilmek için Üniversite yada bazı ilköğretim ve liselerde sınavda görev almak istediğine dair başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Genelde her okul kendi bulunduğu okullarda başvuru yapmaktadır. Başvuru yapmak için, nüfus cüzdanı, okulun iletişim bilgileri, iban numarası ve e-mail gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapılan yerde fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Başvurudan sonra verilen şifreyle sisteme girdikten sonra ilk olarak şifrenizi yeniliyorsunuz. Şifreden sonra sınavlarda görev almak istiyorsanız okul seçimi yapıp görevlendirmenizi bekliyorsunuz. Göreviniz çıkınca görev belgesi çıktısı alıp görev yerinize gidiyorsunuz.

Sınav başvuru araları uzun olduğu için genelde şifre unutuluyor. Aman dikkat! Sakın şifrenizi unutmayın. Sistemde şifremi unuttum yazan yere bilgileri yazıp e -mailime gönder dediğimizde ne yazık ki hiç bir e-mail gelmiyor.

Her okul değişikliğinde görev pasif hale gelmektedir. Görevi tekrardan açtırmak için okul yâda üniversiteye başvurmanız gerekiyor.

1 yorum

fikret
20.11.2015 09:36

Sınav görevi dağlımı hakkında .Ben 29 yıllık öğretmenim kaç yıldır yök ten sınav görevi istememe rağmen sınav görevim çıkmıyor, İlgili yerlerle telefonla görüştüm , bana senın sınavın çok olmuş efendim az olanlarda sana sayı olarak yetişdikten sonra verilecek dendi: Ancak haksızlık oluyor ben 29 yıldır o sayıya ulaşmışım yeni başlayanlar o sayıya ulaşana kadar ben ve benım gibi kişiler iki kez emekli olmazmı
bunun adaletli dağtılması gerekecekse çözüm üretilmeli bence yok haksa haksızlık olduğu kanatindeyım . Bilmem bu konu hakkında çok meyil gelmiş olmalı , inşallah adalet li olarak duşunulup uygulamanın değiştirilmesi için elinizden gelecek çabaları göstermenızı dilerim saygılarımla