Takvim Eğitim

Girişi

ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları GirişiÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları Girişi için Tıklayınız

TYT sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklandı.ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu 2018 - TYT için adaylar sonuçları ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) ve (https://sonuc.osym.gov.tr/) adresli internet sitelerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler.TYT Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Üniversitelere kayıtlar açıklanan tarihler doğrultusunda tercih edilen yerlere yapılacak.

Devamını oku

ÖSYM 2018 TYT Başvuru Koşulları Girişi2018-ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek TYT sonuçlarının ardından sırada YKS var. TYT ne zaman yapılacak? TYT başvuruları nasıl yapılacak? TYT Başvuru formu ve LYS hakkında tüm soruların cevabı burada!


Üniversite adayları ilk sınavı atlattıktan sonra YKS'ye girmek isteyen adaylar neler yapması gerekiyor. TYT'den 180 puan üzeri alan adaylar YKS'ye girmeye hak kazanırlar.

YKS'YE KİMLER GİREBİLİR

- TYT-2018 puanlarından en az biri 180 ve üstü olan adaylar YKS Sınavına başvurmaya hak kazanmıştır.
- Bu adaylar, ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre YKS'ye başvurabileceklerdir.
- YKS için ayrı bir kılavuz bulunmamaktadır.- 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu, ÖSYS ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsamaktadır.
- Adayların başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Devamını oku

ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri GirişiÖSYM 2018 - TYT sonuçlarının açıklanmasından sonra bazı adayların merak ettiği "TYT sonuçlarına nasıl itiraz edilir?","İtirazımı nasıl sunacam?" gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Devamını oku

2018 ÖSYM Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri Girişi2018 ÖSYM'nin internet sitesinde, adayların ÖSYM'ye başvuruda bulunabileceği konular arasında "Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği" de yer alıyor.Adaylar bu dilekçeyle ÖSYM Başkanlığına başruda bulunabiliyorlar.


Dilekçedeki bütün alanların doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor, aksi durumda başvuru sahibi haklı bile olsa ÖSYM dilekçeyi keyfi bir şekilde değerlendirmeye almayabiliyor. Dilekçede yer alan "Evrak referans numarası" alanını doldurmak için Aday İşlemleri Sistemi' nden (https://ais.osym.gov.tr/) yararlanmak gerekiyor.

Devamını oku

ÖSYM KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Sonuçları GirişiÖSYM 2014-KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Sonuçları;adayların cevaplayacakları açık uçlu (yazılı) sorularının öncelikle adaylar tarafından soru kitapçığında yer alan cevap alanlarına yazılması gerkiyor.ÖSYM tarafından taranıp adaydan bağımsızlaştırılarak elektronik ortama aktarılacaktır. Adayların sadece soru kitapçığında belirlenen cevap alanına yazdıkları cevapları değerlendirmeye alınacaktır.

Devamını oku

ÖSYM KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Girişi Başvuru KoşullarıÖSYM'nin yapacak olduğu 2014-KDK Uzman Yardımcılığı sınavı, 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da saat 09.30’da başlayıp, sınav süresi 120 dakika (2 saat) olarak uygulanacaktır.

Sınava başvuru koşulları


a) Sınava hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurt içi ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvurabilecektir. Belirtilen mezuniyet alanlarından mezun olmadığı halde sınava girerek başarılı olan adayların KDK tarafından atamaları yapılmayacaktır.

Devamını oku

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi GirişiÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi Girişi için Tıklayınız


ÖSYM Başkanlığı adaylara sonuç belgesi göndermeyecektir. Adaylar,ÖSYM sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin
(https://sonuc.osym.gov.tr)İnternet adresinden kendileri öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ


ÖSYM Sonuç Belgesi Doğrulama Sistemi:

Devamını oku

ÖSYM YKS Sınavı Aday İşlemleri Girişi2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2018-ÖSYS)

2018 yılı ÖSYS ile ilgili,tecih ve yerleştirme işlemlerinin bitmesiyle beraber Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, 2018-ÖSYS süreci başlatılmış oldu.

2018-ÖSYS’de sınavlara girecek lise son sınıf öğrencilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanan Aday El Rehberi ve poster tüm liselere gönderilmeye başlanıyor.

Aşağıdaki bağlantılardan erişilebilen bilgilendirme posterinde, 2018-ÖSYS başvuru ve sınav tarihleri vurgulanmaktadır. 2018-ÖSYS için tüm başvurular, Mart 2018 tarihleri arasında alınacaktır. 2018-ÖSYS’de sınav tarihleri de aşağıdaki gibidir:

2018 ÖSYM YKS Sınavı Aday İşlemleri Girişi için Tıklayınız...

Devamını oku