Takvim Eğitim

ösym sonuçları

2020 ÖSYM DGS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayın!2020 ÖSYM DGS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayın

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 9 Ağustos tarihinde uygulamış olduğu Dikey Geçiş Sınavı Sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinden itibaren ilan edilecek. ÖSYM özellikle bu sene yapmış olduğu tüm sınavların sonuçlarını beklenenden önce sürpriz bir şekilde açıklamaktadır.


OSYM, 2020 DGS Sınavını 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştireceğini duyurdu.DGS Sınav Sonuçlarının Eylül tarihinde saat 16:40’dan itibaren açıklanması bekleniyor.

Adaylar DGS Sınav Sonuçlarını ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Devamını oku

1.Dönem İSG Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayın!Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanlığının Nisan 2018 tarihinde yaptığı, 2018-İSG 1. Dönem Sınavının, sonuçları yayınlandı m?

Nisan 2018 tarihinde uygulanan 2018-İSG 1. Dönem değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup sınav sonuçları, Mayıs 2018 tarihinde saat 15:10’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.


Sınav Sonuçları
Sayısal Bilgiler

Devamını oku

2022 ÖSYM Aday Yerleştirme Sonuçları Tıkla Öğren2022 ÖSYM Aday Tercih Sonuçları Sorgulamak için Tıklayınız


ÖSYM Yerleştirme Sonuçları Açıklandımı,ÖSYM Aday İşlemleri Yerleştirme Sonuçları,ÖSYM Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, Yerleştirme sonuçları,ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Devamını oku

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi 2018ÖSYM Sınav Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız


Adaylar, sınav sonuçlarını (https://sonuc.osym.gov.tr/) internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.ÖSYM, Sınav Sonuç Belgesi’nin ise basılmayacağını ve sonuçların adayların adreslerine gönderilmeyeceğini duyurdu.

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak. Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

ÖSYM Sonuç Açıklama Takvimi Giriş için Buraya Tıklayınız

Devamını oku

ÖSYM AİS SonuçlarıÖSYM AİS Sonuç Açıklama Giriş için Tıklayınız

ÖSYM AİS Giriş için Buraya Tıklayınız


ÖSYM Sonuçları,OSYM Sonuç Belgesi Çıkartma,AİS ÖSYM Sınav Sonuçları,AİS ÖSYM LYS Sonuçları,Kayıt İşlemleri,ÖSYM AİS Tercih Sonuçları,ÖSYM AİS Kura Sonuçları...


ÖSYM Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar ÖSYM sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM sonuçları, İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

Devamını oku

ÖSYM 2018 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?ÖSYM tarafından yapılan YDS sınav sonucu için adaylar gün sayıyor. Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirilen YDS’ye çok sayıda aday girdi. Özellikle de başta sınavın zorluk boyutu ile ilgili olarak sınava giren adayların ve uzmanların birbirlerinden farklı görüşleri bulunurken aynı zamanda da YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu da sosyal medya ve internet platformunda aranan konular arasında...

YDS 2018 SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Devamını oku

2018 YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı mı? TIKLA-ÖĞREN2018 YKS EK TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM Ek Yerleştirme Sonuçları Sayısal Bilgiler için Buraya Tıklayınız


2018 YKS Tercih Sonuçları Açıklanır Açıklanmaz Yukarıdaki Linki Tıklayarak, Anında ÖSYM 2018 TYT-YKS Tercih Sonuçlarınızı Öğrenebilirsiniz.

Devamını oku

ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları GirişiÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları Girişi için Tıklayınız

TYT sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklandı.ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu 2018 - TYT için adaylar sonuçları ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) ve (https://sonuc.osym.gov.tr/) adresli internet sitelerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler.TYT Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Üniversitelere kayıtlar açıklanan tarihler doğrultusunda tercih edilen yerlere yapılacak.

Devamını oku

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi GirişiÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi Girişi için Tıklayınız


ÖSYM Başkanlığı adaylara sonuç belgesi göndermeyecektir. Adaylar,ÖSYM sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin
(https://sonuc.osym.gov.tr)İnternet adresinden kendileri öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ


ÖSYM Sonuç Belgesi Doğrulama Sistemi:

Devamını oku