Takvim Eğitim

ÖSYM

1.Dönem İSG Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayın!Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanlığının Nisan 2018 tarihinde yaptığı, 2018-İSG 1. Dönem Sınavının, sonuçları yayınlandı m?

Nisan 2018 tarihinde uygulanan 2018-İSG 1. Dönem değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup sınav sonuçları, Mayıs 2018 tarihinde saat 15:10’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.


Sınav Sonuçları
Sayısal Bilgiler

Devamını oku

2018 DGS Sınav Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?DGS 2018 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

DGS 2018 Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

DGS 2018 Sınav Ücretleri nereye yatırılacak, DGS başvuruları için hangi bankalara ücret yatırılacak.DGS ücretlerini yatırma işlemi her bankadan yapıyor mu...

2018 DGS başvuru ve sınav tarihleri açıklandı.Başvurular Mayıs - Haziran 2018 tarihlerinde. Sınav 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olup sınav ücretleri geçen yıl 100 TL olarak belirlenmiştir.Ücretler bankaya yatırıldıktan sonra ,dekont ile birlikte bireysel başvurular yapılacaktır.DGS ücretlerinin yatırılabileceği bankalar ise aşağıda belirtilmiştir.Güncel başvuru tutarları kılavuz bilgilerinde yer almaktadır.

Devamını oku

Pedagojik Formasyon Veren ÜniversitelerPedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Açılmasına İzin Verilen Üniversiteler ve Kontenjanları Belirlendi.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarında ve MEB'e bağlı okullarda bu yıl yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına bağlı olarak, YÖK tarafından belirlenen yeni usul ve esaslar çerçevesinde üniversitelerde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programları başlatılabilecek.

YÖK'ün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, dün gerçekleştirilen Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, 2021 eğitim-öğretim yılı itibarıyla mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ile mezunlar için başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarının usul ve esaslarının belirlendi.

İsteyenler, üniversitelerin isimlerine ve kontenjanlarına YÖK'ün internet sitesinden ulaşabilecek.

Devamını oku

TYT Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?Temel Yeterlilik Testi sınav yerleri ve TYT sınava giriş belgelerini öğrenip almak isteyen adayların gözü kulağı ÖSYM'de. TYT sınav yerleri açıklanıyor mu? TYT sınav yerleri belli oldu mu? TYT sınava giriş belgesi tıkla indir!


Haziran’da başlayacak olan TYT’ye başvuran aday sayısı kaç? Geçen sene ÖSYM’nin en son açıkladığı rakam toplam 1 milyonu aşkı aday başvuru yaptı. Aynı zamanda bu ayrıntılara dikkat...


ÖSYM, TYT sınav yerlerini ve sınava giriş belgelerini sınavdan 10 gün önce (http://www.osym.gov.tr/)adresinden yayınlayacak. Adaylar sınav yerlerini aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilir ve TYT sınava giriş belgelerinin çıktısını alabilirler…

Devamını oku

İSG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak (Aralık 2018)16 Aralık 2017 tarihinde uygulanan 2017 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2017-İSG) Aralık Dönemi değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 16 Aralık 2017 tarihinden itibaren ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) resmi internet adresinden açıklanacak olup adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10'undan oluşturulan Temel Soru Kitapçığı'na aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Devamını oku

ÖSYM DGS Başvuru Kılavuzu (DGS Başvuru İşlemleri) TIKLAYIN!9 Ağustos tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı başvuruları başlıyor mu?. ÖSYM DGS 2020 Başvuru Kılavuzu (DGS Başvuru İşlemleri) için tıklayın...

2020 DGS Sınavı Ne Zaman, 2020 Dikey Geçiş Sınavı Başvuru Tarihi, DGS Sınavı Ne Zaman , 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 9-17 Haziran tarihleri arasında alınacak.Dikey geçiş sınavı ne zaman yapılacak, 2020 dikey geçiş sınavı ne zaman yapılacak?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS 2020) 9 Ağustos tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 9 hazirantarihinde başlayacak, 17 Haziran tarihinde sona erecektir.

Geç başvuru işlemleri 3 Temmuzda gerçekleştirilecektir.

Devamını oku

2019 KPSS Lisans Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?2017 kpss lisans başvuruları ne zaman yapılacak? 2017 KPSS Başvuru tarihleri açıklandı.2017 KPSS Lisans sınav tarihi OSYM'nin resmi internet sitesinden resmen duyuruldu.

- Kamu Personel Seçme Sınavı (2017 KPSS Lisans) (Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 21 Mayıs 2017'de gerçekleştirilecek, sonuçlar 16 Haziran 2017'de duyurulacak. Sınava başvurular ise 14-27 Mart 2017'de alınacak.

- KPSS Lisans Alan Bilgisi, 28 Mayıs 2017'de yapılacak, sonuçlar 16 Haziran 2017'de açıklanacak. Sınav başvuruları 14-27 Mart 2017'de alınacak.

- KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT),16 Temmuz 2017'de yapılacak, sonuçlar 4 Ağustos 2017'de duyurulacak.

KPSS Lisans sınavına başvuracak adaylar için mühim açıklamalar yapıldı. Sınav başvuru tarihleri arasında başvuru yapamayan adayların sınava kesinlikle giremeyeceği belirtildi.

Devamını oku

2018 ALES İlkbahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri YayımlandıMayıs 2018 tarihinde saat: 10.00’da yapılacak olan 2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2018 ALES- İlkbahar Dönemi) ;başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

2018 ALES (İlkbahar Dönemi) saat:10.00’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 09.45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.

2018 ALES Sınav Giriş Yerlerini Görmek için Buraya Tıklayın

Devamını oku

ÖSYM Avukat Alımı Sözlü Sınav Sonuçları AçıklandıBaşkanlığımızın; Avukat alımı için 21 Aralık 2015 tarihinde yaptığı sözlü sınavda, başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların sonuçları (https://ais.osym.gov.tr) adresli resmi İnternet sitemizden yayımlanmaktadır.

Adayların atamalarının yapılabilmesi için, aşağıda belirtilen belgeleri örnek dilekçe ekinde 19 Şubat 2016 tarihine kadar Başkanlığımız İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına (ÖSYM Bilkent /ANKARA) iletmeleri gerekmektedir.

BELGELER:

1) Erkek adayların askerlik durumuna dair yazılı beyanı,

2) Dört adet vesikalık fotoğraf,(Kamu Kurumu ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmelik’e göre çekilmiş)

3) Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı,

Devamını oku

2020 EKPSS Güncel Bilgiler2020'nin 26 Nisan ayında ÖSYM tarafından yapılacak olan EKPSS, 81 il merkezinde saat 10.00'da başlayacak ve 60 dakika sürecek. Adaylara 60 soru yöneltilecek ve sınav tek oturumda gerçekleştirilecek.Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleri yapıldıktan sonra sınav salonlarına alınacaklar.

EKPSS sınavı 26 Nisan 2020 de yapılacak,başvuru tarihleri ise şu şekilde;

EKPSS'ye Başvuru: 24 Ocak -12Şubat

Kuraya Başvuru: Mayıs 2020

Sınav engel gruplarına, öğrenim düzeylerine, engellilerin algılama ve öğrenme yeteneklerine göre yapılacak. Bazı engel gruplarına sınav süresinin üçte biri kadar ek süre verilecek.

Sınav ve yerleştirme sonuçları, adayların adreslerine postalanmayacak. Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin internet adresinden öğrenebilecek.

Devamını oku

ÖSYM'den YKS Adaylarına Çok Önemli Uyarı!2018-YKS başvuruları 21 Mart 2018 Çarşamba günü sona erecektir. (İnternet aracılığıyla bireysel başvuru saat 23.59’da sona erecektir.)

Mart 2018 tarihinde başlayan 2018-YKS'ye başvuru işlemleri,Mart 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. YKS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr ) veya herhangi bir Başvuru Merkezinden yapılabilecektir.

Başvuru işlemleri, bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için Mart 2018 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasından İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapacak adaylar için Mart 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Devamını oku

AİS ÖSYM Aday İşlemleri - Sisteme Giriş

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Giriş için buraya tıkla

Üniversiteye ve diğer sınavlara katılacak olan adayların ÖSYM’ye yapacakları her türlü bireysel sınav başvurusu ,sınav giriş yerleri ile giriş belgesi ve sınav sonuçlarını öğrenme ,tercih işlemleri ile kayıt bilgilerini görüntüleme ve takip İşlemlerini günün her hangi saatinde internet bağlantısının olduğu her yerden T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve adayın kendi belirlediği şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak uygulamadan yararlanabilirler.e-Devlet Şifresiyle ÖSYM AİS'e Kayıt İşlemi Açıldı!
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

Devamını oku

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi 2018ÖSYM Sınav Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız


Adaylar, sınav sonuçlarını (https://sonuc.osym.gov.tr/) internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.ÖSYM, Sınav Sonuç Belgesi’nin ise basılmayacağını ve sonuçların adayların adreslerine gönderilmeyeceğini duyurdu.

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak. Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

ÖSYM Sonuç Açıklama Takvimi Giriş için Buraya Tıklayınız

Devamını oku

ÖSYM AİS SonuçlarıÖSYM AİS Sonuç Açıklama Giriş için Tıklayınız

ÖSYM AİS Giriş için Buraya Tıklayınız


ÖSYM Sonuçları,OSYM Sonuç Belgesi Çıkartma,AİS ÖSYM Sınav Sonuçları,AİS ÖSYM LYS Sonuçları,Kayıt İşlemleri,ÖSYM AİS Tercih Sonuçları,ÖSYM AİS Kura Sonuçları...


ÖSYM Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar ÖSYM sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM sonuçları, İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

Devamını oku

TYT 2018 Başvuruları Başladı ÖSYS - LYS Başvuru Kılavuzu İndir!2018 ÖSYS-TYT Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 TYT başvurusu yapmak ve ÖSYS-TYT kılavuzunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. ÖSYM tarafından Haziran 2018 tarihlerinde yapılacak. TYT başvurular Mart 2018 tarihlerinde alınacak 2018 TYT kılavuzunu indirmek için tıklayınız. TYT 2018 Başvuruları Başladı - (TYT Başvurusu ve Kılavuzu) ÖSYM -TYT

2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Haziran 2018'de yapılan 2018 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (TYT 2018) sonuçlarına göre, TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse YKS'ye başvuru yapabilecek.

Devamını oku