Takvim Eğitim

ÖSYM 2024

TYT Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?Temel Yeterlilik Testi sınav yerleri ve TYT sınava giriş belgelerini öğrenip almak isteyen adayların gözü kulağı ÖSYM'de. TYT sınav yerleri açıklanıyor mu? TYT sınav yerleri belli oldu mu? TYT sınava giriş belgesi tıkla indir!


Haziran’da başlayacak olan TYT’ye başvuran aday sayısı kaç? Geçen sene ÖSYM’nin en son açıkladığı rakam toplam 1 milyonu aşkı aday başvuru yaptı. Aynı zamanda bu ayrıntılara dikkat...


ÖSYM, TYT sınav yerlerini ve sınava giriş belgelerini sınavdan 10 gün önce (http://www.osym.gov.tr/)adresinden yayınlayacak. Adaylar sınav yerlerini aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilir ve TYT sınava giriş belgelerinin çıktısını alabilirler…

Devamını oku

2020 YKS Sonuçları Açıklandı mı? Tıkla Öğren!
27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 07.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.


Adaylar, 2020-YKS sonuçlarını ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. 2018-YKS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

-YKS Sayısal Bilgiler için Tıklayınız

YKS Sonuçları Tıkla Öğren

Devamını oku

TYT YKS Sınav Sistemi Nasıl Olacak?YÖK yeni üniversite sınav sistemi açıklaması yapıldı.

Devamını oku

ÖSYM 2018 TYT Başvuru Koşulları Girişi2018-ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek TYT sonuçlarının ardından sırada YKS var. TYT ne zaman yapılacak? TYT başvuruları nasıl yapılacak? TYT Başvuru formu ve LYS hakkında tüm soruların cevabı burada!


Üniversite adayları ilk sınavı atlattıktan sonra YKS'ye girmek isteyen adaylar neler yapması gerekiyor. TYT'den 180 puan üzeri alan adaylar YKS'ye girmeye hak kazanırlar.

YKS'YE KİMLER GİREBİLİR

- TYT-2018 puanlarından en az biri 180 ve üstü olan adaylar YKS Sınavına başvurmaya hak kazanmıştır.
- Bu adaylar, ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre YKS'ye başvurabileceklerdir.
- YKS için ayrı bir kılavuz bulunmamaktadır.- 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu, ÖSYS ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsamaktadır.
- Adayların başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Devamını oku

ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri GirişiÖSYM 2018 TYT Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri için Buraya Tıklayınız

ÖSYM'nin 2018'de yapacak olduğu sınavın başvurusu için kılavuzunun arka sayfasında ifade edilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresine girerek T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz;

Devamını oku

TYT Giriş Belgesi Al! LYS Sınav Giriş Yeri Sorgulama2018 LYS Giriş Belgesi Çıkartmak için Buraya TIKLAYINIZ


2018 LYS sınava giriş yerleri LYS sınav giriş belgesinden öğrenilecektir.

2018-LYS SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.Sınav giriş belgesini, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM.'nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden sınav tarihinin on gün öncesinden almaya başlayabilirsiniz.LYS giriş yerleri ne zaman belli olacak? LYS giriş yerleri belgesi indirmek için tıklayınız...

LYS SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Devamını oku

2018 ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi GirişiÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Girişi için BURAYA TIKLAYINIZ


ÖSYM görevli işlemleri sistemi için yine ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda görev alabilmek için okul idarecileri, öğretim üyesi,öğretim görevlisi,asistan öğretmen,hizmetliler ÖSYM GİS sayfasını tıklayarak giriş yapabilirler.


Görev tercihlerini her kes sistem üzerinde kendisi yapacak. Görev almak isteyenlerin gis sitesine girip başvuru yapmaları gerekiyor.

Ösym'nin hazırladığı sınavlarda görev alabilmek için Üniversite yada bazı ilköğretim ve liselerde sınavda görev almak istediğine dair başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Devamını oku