Takvim Eğitim

Sınav

ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları GirişiÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçları Girişi için Tıklayınız

TYT sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklandı.ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu 2018 - TYT için adaylar sonuçları ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) ve (https://sonuc.osym.gov.tr/) adresli internet sitelerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler.TYT Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Üniversitelere kayıtlar açıklanan tarihler doğrultusunda tercih edilen yerlere yapılacak.

Devamını oku

ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri GirişiÖSYM 2018 - TYT sonuçlarının açıklanmasından sonra bazı adayların merak ettiği "TYT sonuçlarına nasıl itiraz edilir?","İtirazımı nasıl sunacam?" gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Devamını oku

2018 ÖSYM Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri Girişi2018 ÖSYM'nin internet sitesinde, adayların ÖSYM'ye başvuruda bulunabileceği konular arasında "Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği" de yer alıyor.Adaylar bu dilekçeyle ÖSYM Başkanlığına başruda bulunabiliyorlar.


Dilekçedeki bütün alanların doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor, aksi durumda başvuru sahibi haklı bile olsa ÖSYM dilekçeyi keyfi bir şekilde değerlendirmeye almayabiliyor. Dilekçede yer alan "Evrak referans numarası" alanını doldurmak için Aday İşlemleri Sistemi' nden (https://ais.osym.gov.tr/) yararlanmak gerekiyor.

Devamını oku

ÖSYM KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Sonuçları GirişiÖSYM 2014-KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Sonuçları;adayların cevaplayacakları açık uçlu (yazılı) sorularının öncelikle adaylar tarafından soru kitapçığında yer alan cevap alanlarına yazılması gerkiyor.ÖSYM tarafından taranıp adaydan bağımsızlaştırılarak elektronik ortama aktarılacaktır. Adayların sadece soru kitapçığında belirlenen cevap alanına yazdıkları cevapları değerlendirmeye alınacaktır.

Devamını oku

ÖSYM KDK Uzman Yardımcılığı Sınav Girişi Başvuru KoşullarıÖSYM'nin yapacak olduğu 2014-KDK Uzman Yardımcılığı sınavı, 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da saat 09.30’da başlayıp, sınav süresi 120 dakika (2 saat) olarak uygulanacaktır.

Sınava başvuru koşulları


a) Sınava hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurt içi ya da yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvurabilecektir. Belirtilen mezuniyet alanlarından mezun olmadığı halde sınava girerek başarılı olan adayların KDK tarafından atamaları yapılmayacaktır.

Devamını oku

ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri GirişiÖSYM 2018 TYT Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri için Buraya Tıklayınız

ÖSYM'nin 2018'de yapacak olduğu sınavın başvurusu için kılavuzunun arka sayfasında ifade edilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresine girerek T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz;

Devamını oku

2018 ÖSYM -YKS Aday Başvuru Merkezi - Sınav Merkezi İşlemleri Sistemine Giriş2018 ÖSYM-YKS Aday İşlemleri için Tıklayınız

2018 ÖSYM -YKS Aday İşlemleri Sistemi'ne ulaşmak için lütfen (http://ais.osym.gov.tr) adresine tıklayınız.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) Haziran 2018'de yapılacak, sonuçlar Haziran 2018'de açıklanacak. YKS başvuruları, Mart 2018'de alınacak.


Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi uygulamasını bilgisayarınıza yüklemek (kurmak) için gerekli bilgiyi ÖSYM Sistem Destek Merkezini (0 312 298 80 80) arayarak alabilirsiniz.

Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi uygulamasını bilgisayarınıza yüklemek (kurmak) için gerekli bilgiyi ÖSYM Sistem Destek Merkezini (0 312 298 80 80) arayarak alabilirsiniz.

Devamını oku

2018 ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Girişi2018 ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi

ÖSYM'nin aday işlemleri sisteminde adayların yapacakları bireysel başvuru ve tercih işlenleri ile kayıt bilgilerini görüntüleme ve takip işlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.


2018 ÖSYM ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamını oku