Takvim Eğitim

ÖSYM ADAY

ÖSYM YKS Sınavına Kaç Aday Katılacak?2018 YKS'de Matematik,Sosyal bilimler, Fen bilimleri, Edebiyat oturumları için başvuran aday sayısı belli oldu...

YKS, TYT 180 ve üzerinde puan alan adayların başvuru hakları bulunuyor. TYT herhangi bir puan türünde puanınızın 180 ve üzerinde olması YKS'nin isterseniz tümüne başvuru yapmanıza yeterli. Birçok aday tek bir puan türünde 180’i aştıklarında YKS'ye başvuru hakkı olup olmadığını soruyor.

TYT’de her adayın tek puan türü hesaplandı. İşte bu puan türlerinden herhangi birinde 180 puanı aştıysanız YKS'ye girebilirsiniz.

ŞİFRENİZİ UNUTURSANIZ?

Devamını oku

AİS ÖSYM Aday İşlemleri - Sisteme Giriş

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Giriş için buraya tıkla

Üniversiteye ve diğer sınavlara katılacak olan adayların ÖSYM’ye yapacakları her türlü bireysel sınav başvurusu ,sınav giriş yerleri ile giriş belgesi ve sınav sonuçlarını öğrenme ,tercih işlemleri ile kayıt bilgilerini görüntüleme ve takip İşlemlerini günün her hangi saatinde internet bağlantısının olduğu her yerden T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve adayın kendi belirlediği şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak uygulamadan yararlanabilirler.e-Devlet Şifresiyle ÖSYM AİS'e Kayıt İşlemi Açıldı!
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

Devamını oku

ÖSYM YKS Sınavı Aday İşlemleri Girişi2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2018-ÖSYS)

2018 yılı ÖSYS ile ilgili,tecih ve yerleştirme işlemlerinin bitmesiyle beraber Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, 2018-ÖSYS süreci başlatılmış oldu.

2018-ÖSYS’de sınavlara girecek lise son sınıf öğrencilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanan Aday El Rehberi ve poster tüm liselere gönderilmeye başlanıyor.

Aşağıdaki bağlantılardan erişilebilen bilgilendirme posterinde, 2018-ÖSYS başvuru ve sınav tarihleri vurgulanmaktadır. 2018-ÖSYS için tüm başvurular, Mart 2018 tarihleri arasında alınacaktır. 2018-ÖSYS’de sınav tarihleri de aşağıdaki gibidir:

2018 ÖSYM YKS Sınavı Aday İşlemleri Girişi için Tıklayınız...

Devamını oku