EKPSS Kadroları Açıklandı mı?

EKPSS Kadroları Açıklandı mı?2017 EKPSS kadroları ne zaman açıklanacak,EKPSS 2017'de kaç kişi alınacak? EKPSS Tercih kılavuzunda yer alacak kadrolar, Devlet Personel Başkanlığınca açıklandı.

Devlet Personel Başkanlığı, EKPSS ile engelli memur atanacağını açıkladı. Engelli memur adaylarına kolaylık olması için açıklanan kadrolarla birlikte tercih robotunu da adaylarla paylaşıyoruz.

EKPSS 2017 Tercih Bilgi Sistemini İndirmek için Buraya Tıklayınız

EKPSS 2017 Tercih Kılavuzunu İndirmek için Buraya Tıklayınız

EKPSS 2017 Tercih İşlemini Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız


2017/2 EKPSS atamasıyla kamu kurumlarına alınacak engelli memur kadrosu için tercihler Aralık 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapılacak. Adaylar tercih kılavuzuna Aralık'ta ÖSYM üzerinden ulaşarak tercihlerini yapabilecekler.

DPB'nin açıklamasına göre; kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.


Açıklanan kadrolara adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir. Adayların başvuruları Aralık 2017 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak olup, yerleştirme ve kura sonuçları Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

EKPSS Sınavı