DPB Aralık Engelli Memur alımı Kontenjanları Açıklandı mı?

DPB Aralık Engelli Memur alımı Kontenjanları Açıklandı mı?Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.

Adayların başvuruları Aralık 2017 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak olup, yerleştirme ve kura sonuçları Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Bu kadrolar için hazırlanan EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde adayların hizmetine sunulmuştur.Bu vesileyle Devlet Personel Başkanlığı olarak engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutlarız.


EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi için tıklayınız

EKPSS/Kura Tercih Kılavuzu İndirmek için tıklayınız

EKPSS/Kura Tercih İşlemleri için tıklayınız

DPB Aralık Engelli Memur alımı Kontenjanları Tıkla Öğren

1 yorum

zeynep hakan şenyıldız
22.11.2015 11:17

ben ilkokul mezunuyum. %68 engelliyim. wilson hastasıyım. 4 kez tercih yaptım. ama hiç birinde her hangi bir işe yerleştirilmedim. bu kez olacak mı bakalım

EKPSS Sınavı