Burs ve Kredi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Burs ve Kredi Arasındaki Farklar Nelerdir?KYK burs sonuçları sorgulama paneline sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden rahatlıkla 2022 yılına ait KYK burs sonuçları sorgulama sayfasına ulaşabilir ve burslarınızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için bursun ayrı bir önemi vardır. Krediler gibi geri ödenmeyecek olması onlar için ayrı bir nimettir aslında. Binlerce öğrenci adayı ise yaptıkları başvuruların ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan 2017/2018 KYK burs ve kredi sonuçları açıklama metnini bekliyor. KYK.gov.tr üzerinden burs sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

KYK kredi ve burs sonuçları öğrenmek için tıklayınız
KYK kredim/bursum yattı mı? sorgulaması için tıklayınız


KYK Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

KYK'dan burs ve kredi kazananlara Ocak 2022'den itibaren ödeme yapılacak.

KYK Burs Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2022 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.edevlet üzerinden sonuçlarınıza hızlı ve güvenli bir şekilde ulabilirsiniz.ilgili bağlantıya yukarıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Burs ve Kredi arasındaki farklar nelerdir?

1.Burs başbakanlık tarafından verilir ve geri ödemesi yoktur lakin kredinin geri ödemesi vardır.

2.Bursunuzun devamı için çeşitli şartları sağlamanız gerekmektedir. Disiplin ve not şartı. (ayrıntılar için üniversitenize veya kyk'ya ulaşabilirsiniz.)

3.Kredi alırsanız geri ödemesi vardır ve beyaz eşyaya endexli faiz oranlarına göre anaparaya faiz eklenerek sizlerden tahsil edilir.

4.Kredi ödemesi ilk sigorta başlangıcında başlar veya öğrencilikten 2 yıl sonra. Bu süreyi uzattırabilir, taksitlendirme yapabilir ve çeşitli yollar deneyebilirsiniz.

5.Bursunuz başarısızlık nedeniyle düşerse artık burs değil kredi almış olursunuz. Yani bursunuz krediye dönüşür.

2022 KYK Bursları Ne Kadar Olacak

KYK 2022 burs miktarı ne kadar olacak? KYK burs ödemeleri aylık olarak mı yapılacak? Burs kazanan öğrenciler için 2022 kyk burs miktarı açıklandı mı? Kasımda sona eren kyk burs kredi başvurularının ardından kredi yurtlar kurumuna öğrenim bursu,başbakanlık bursu için başvuru yapan öğrenciler sonuçların açıklanması için beklemeye başladı.

2021 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

2021 yılında verilecek burs ücretleri; lisans öğrencilerine 100 TL artışla 650 TL, yüksek lisans öğrencilerine 200 TL artışla 1300 TL, doktora öğrencilerine ise 300 TL artışla 1950 TL olarak açıklandı. Bu ücret, öğrencinin maddi durumuna bağlı olarak 1 buçuk milyonun üzerindeki öğrenciye geri ödemeli ya da karşılıksız olarak sağlanıyor.

Lisans burs ve kredi ücreti: 650 TL

Yüksek lisans burs ve kredi ücreti: 1300 TL

Doktora burs ve kredi ücreti: 1950 TL


2022 burs ve kredi miktarı açıklandığı zaman buradan paylaşımda bulunacağız.

KYK Sorgulama