2018 YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı mı? TIKLA-ÖĞREN

2018 YKS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı mı? TIKLA-ÖĞREN2018 YKS EK TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM Ek Yerleştirme Sonuçları Sayısal Bilgiler için Buraya Tıklayınız


2018 YKS Tercih Sonuçları Açıklanır Açıklanmaz Yukarıdaki Linki Tıklayarak, Anında ÖSYM 2018 TYT-YKS Tercih Sonuçlarınızı Öğrenebilirsiniz.


2018-ÖSYS Merkezi Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Yerleştirme Sonuç Belgeleri basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

ÖSYM tarafından 2018 YKS Ek Tercih Sonuçlarıyla alakalı kesin bir tarih belirtilmemiştir. Ancak sonuçların en geç Ağustos sonuna kadar duyurulacağı kanaatindeyiz.ÖSYM önümüzdeki günlerde konuyla ilgili netleşmiş tarihleri kamuoyuna duyuracaktır.

2018 sezonunda ek yerleştirmelerde yeni programlar açılmayacağı ifade ediliyor. Yalnızca merkezi yerleştirmede boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılması söz konusu olacak.

ÖSYM'de yerleştirme işlemleri tamamlandığında YKS tercih sonuçları için kontroller başlayacak.Kontrollerin ardından maksimum bir hafta içerisinde ,YKS ek tercih sonuçlarının açıklanacağı ifade ediliyor.Ne olursa olsun,YKS Tercihleri ne zaman açıklanırsa açıklansın,2018 YKS Tercih Sonuçları Açıklanır Açıklanmaz osym2018.com sitemizden sizlere anlık tüm detaylarıyla duyurmaya çalışacağız.

Özellikle bu sene başta ÖSYM olmak üzere sınav uygulayan bütün kurumlar artık sınav sonuçlarını olabildiğince hızlı duyurmaya gayret ediyorlar.ÖSYM'den gelen 2018 YKS Ek Tercih Sonuçları duyurusuyla birlikte tercih sonuçlarınızı eş zamanlı olarak sitemizden öğrenebileceksiniz.YKS Tercih Sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki link aktif hale gelecektir.ÖSYM Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2018...


* En Güncel Açıköğretim Fakültesi Bilgileri için Buraya Tıklayınız


* En Güncel KPSS Bilgileri için Buraya Tıklayınız

ÖSYM Tercih Kılavuzu