KYK Yurt Başvuru Sonuçları 2018-2019 Yedekler

KYK Yurt Başvuru Sonuçları 2018-2019 Yedekler2019 KYK Yedek Yurt Başvuru Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

*** Özel Yetenek, Yüksek LisansDoktora, YatayDikey Geçiş, Ek Kontenjan ve Artık Yıl Öğrencileri Yurt Başvuru Sonuçlarınızı öğrenmek için buraya tıklayınız...

KYK 5. ek yerleştirme yurt başvuru sonuçları açıklandı. Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği sonuçlar http://www.kyk.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek. KYK yurt yerleştirme ve işlemleriyle ilgili tüm detaylar takvim2019.com'da.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), üniversite öğrencilerinin merakla bekledikleri 5. ek yerleştirme KYK yurt başvuru sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar kyk.net.gesb.gov.tr adresinden sorgulanabilecek.


2019 KYK yurt kayıtları nasıl yapılır?

YURTKUR'a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yarına kadar "www.turkiye.gov.tr" internet sitesi üzerinden elektronik ortamda kayıtlarını yapabilecek. E-kayıt sistemi, 2018-2019 dönemi için YURTKUR'a asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsıyor. E-devlet üzerinden kayıt yapabilmek için öğrencilerin e-devlet şifresi temin etmesi gerekiyor. Belge göstermek zorunda olan YURTKUR öncelikli öğrenciler e-kayıt sistemine dahil olmayacak.


2019 KYK yurt kayıt işlemleri için tıklayınız

KYK yurt ve depozito ücretleri ne kadar?

Özel yetenek, Yüksek Lisans-Doktora, Yatay-Dikey Geçiş, ek kontenjan ve artık yıl öğrencileri için 2019 KYK yurt başvuruları Pazartesi günü başladı. Peki, KYK yurt ve depozito ücretleri ne kadar? 2018-2019 yılı KYK yurt ve depozito ücretleri belli oldu. Yurt ve depozito ücretlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KYK YURT VE DEPOZİTO ÜCRETLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Yurt yedek listesi nasıl oluşur?

Yedek listedekilerin yapması gerekenler nelerdir? KYK yurt başvuru sonucu asil ve yedek listeleri açıklandı.Yurda asil listeden yerleşemeyen yedek listede yer alan öğrenciler ne yapmalı?

İlk olarak asil listedeki kişilerin kayıt yaptırma süresinin dolmasını beklemeniz gerekiyor. Onların kayıt yaptırıp yaptırmamasına göre kalacak olan boşluklara göre yedek listeden kişiler asil listeye alınır. Tabi bunun bir süresi vardır ve bunları iyi takip etmeniz gerekir.

Yedek ve Asil liste bölge müdürlüğünün panosuna asılır. Aynı şekilde bu liste güncellemeleri de buraya asılır.

KYK Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

1 yorum

fatma46
19.11.2015 13:35

BU NASIL Bİ SİSTEM 21. YEDEKTEYIM BNDEN SONRAKİ 2 KİŞİ YURDA YERLEŞTİ biri 27. yedek biri 60. yedek BEN HALA BEKLİYORUM

KYK Sorgulama