LGS'de sadece 8. sınıftan mı soru sorulacak?

LGS'de sadece 8. sınıftan mı soru sorulacak?LGS sınavı için heyecanla sınava hazırlanan öğrencilerimizin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de LGS de sadece 8. sınıf konuları mı olacak

Evet LGS sınıavında öğrencilere sadece 8. sınıfta işlemiş oldukları konulardan sorular sorulmakta olup soru dağılımı şöyle olacaktır.


SORU DAĞILIMI

20 Fen, 20 Matematik, 20 Türkçe, 10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 Yabancı Dil sorusu sorulacak.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ TARTIŞMASI

İlkokul kayıtlarımızı adrese dayalı yapılıyor. Duydunuz mu, "Bundan dolayı evimi satacağım, şuradan ev alacağım" diyeni. Ortaokulda kayıtlarımız adrese dayalı. Bir aileden "Taşınacağım, şu okula kaydetmek için." Böyle duydunuz mu? İstisnai vardır. Bunlar sosyal medyada gündem oluşturur ama sosyal medya ile gerçek hayatın gündemi birbirine uygun değildir.

AÇIK UÇLU SORU OLACAK MI?

Açık uçlu sorular artık LGS de sorulmayacak.Öğrencilerin stresini bir kat daha arttıran açık uçlu sorulara sınavlarda yer almayacağı kesinleşti.Aslında açık uçlu sorular öğrencilerin analitik düşünebilmesine katkıda bulunup konuyu ne kadar kavrayabildiğinin göstergesidir.Fakat bizim sınav sistemimizde bunu uygulamka pek mümkün görünmüyor.

MEB