MEB Lise Diploma Bilgileri Sorgulama Ekranı

MEB Lise Diploma Bilgileri Sorgulama EkranıE Okul Lise Diploma Bilgileri Sorgulama Ekranı Giriş için Tıklayınız

Not: Bu bölümde örgün ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin ve Açık ortaöğretim kurumlarının diploma bilgileri sorgulanabilmektedir.

YKS yerleştirme puanlarının hesaplanmasında ve sınavsız geçişle yerleştirme işlemlerinde kullanılacak olan Ortaöğretim Başarı Puanını (OBP) oluşturan diploma notları ve eğitim bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yapılan çalışmalar neticesinde Merkezimiz tarafından MEB e-Okul sisteminden ... Haziran tarihinde alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydedilmiştir. Diploma notunun yanı sıra okul birinciliği bilgisi de MEB e-Okul sisteminden alınacaktır. Bu sisteme KKTC Okulları dâhil değildir.

Lise Diploma Notu Sorgulama ÖSYM Tıkla Öğren

ÖSYS’ye başvuran adayların e-Okul Sisteminden temin edilen eğitim bilgileri, kontrol edilmesi amacıyla ... Haziran tarihi itibarıyla;

(https://kkis.osym.gov.tr) internet adresinden ilgili okullara
(https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden ÖSYS adaylarına açılmıştır.

Adaylar, ... Haziran tarihleri arasında eğitim bilgilerinde düzeltme işlemleri için kendi okullarına başvuru yapacaklardır. Okul birinciliğine ilişkin itirazlar da okul müdürlüklerine yapılmalıdır. Eğitim bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar için okul müdürlükleri e-Okul Sistemi üzerinden değişikliklerin yapılmasını en geç Haziran mesai saati bitimine kadar sağlayacaklardır. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir.

Düzeltme işlemlerinin bitmesi ardından, Merkezimiz tarafından eğitim bilgisi MEB e-Okul Sisteminden ... Haziran tarihinde ikinci kez elektronik ortamda alınarak ÖSYS kayıtlarına yansıtılacaktır. Bu nedenle değişiklik isteklerinin ... Haziran mesai bitimine kadar MEB e-Okula bildirilmesi önemlidir. Adaylar, MEB e-Okul Sistemindeki güncellenmiş eğitim bilgilerine ... Haziran tarihinden itibaren (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden erişebileceklerdir.

(https://kkis.osym.gov.tr) kullanıcı bilgileri (https://bmis.osym.gov.tr) kullanıcı bilgileri ile aynıdır. (https://kkis.osym.gov.tr) kullanıcı bilgilerini hatırlamayan Okul Müdürlükleri bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı Çağrı Merkezinden öğrenebileceklerdir.

MEB