AÖF Online Sınav Nasıl Yapılacak?

AÖF Online Sınav Nasıl Yapılacak?Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan 20 günlük zaman diliminde online olarak yapılacak.Resmi açıklamanın ardından adaylar akıllardaki onlarca soruya cevap arıyor.Online sınav sistemi Nedir?Sınavlar nasıl yapılır?Sınav Süresi ne kadar olacak?Her ders için ayrı bir tahsis edildi mi?

Online Sınav Sistemi Nedir?

Online Sınav Sistemi web üzerinden belirlenen tarihte belirtilen şartlar eşliğinde okullara gidilmeden her adayın evinden bilgisayar,tablet yada telefon aracılığıyla sorulara erişim sağlayıp cevaplandırabildiği sanal sınav ortamıdır.


Online Sınavlar Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve işletme fakültelerinde 2019-2020 öğretim dönemi bahar dönemi vize sınavları 18 Nisan 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında 20 günlük süre içerisinde internet üzerinden online olarak yapılacak.Her ders için önceden olduğu gibi 30 dakika ayırılacaktır.

Sınav Soruları Kişiye Özgü Olacak

Rektör Ertan Çomaklı internet tabanlı sınavlar ile Pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs salgını öncesinde pandemi öncesi bazı testlerin yapıldığı ifade edildi. Olumsuz özellikleri farklı platformlarda tartışılarak gerekli olan çalışmaları tamamlandı. Sınavlar kişiye özel olarak yapılacak. Onbinlerce sorunun olduğu bir havuzdan kişiye özel olarak yapılacak. Öğrenciler girdikleri sınavda farklı bir algoritma ile herkese aynı soru gelmeyecek şekilde gerçekleşecek.

İnterneti Olmayan Adaylar Ne Yapacaklar?

Sınav süresince zorunlu sebepler nedeniyle sınava giremeyecekler için alternatif yöntemler için gerekli çalışmaları yapıldı. İnternet olmayanlar için de Aöf bürolarından randevu alınarak sınavlar aöf bürolarından yapılabilecek.Engelli statüsünde olan öğrenciler ise bir refakatçi eşliğinde soruları cevaplayabilecek.