2018 TYT YKS Tercih Kılavuzu İNDİR!

2018 TYT YKS Tercih Kılavuzu İNDİR!2018 TYT YKS Tercih İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Tıklayınız

2018 TYT YKS Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM Tıklayınız

2018 TYT YKS Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM,TYT YKS yerleştirme maratonu başlıyor. TYT YKS Yerleştirme Ne Zaman,TYT YKS Tercih Tarihleri 2018 ÖSYM açıkladı.

2018 YKS sınavları Haziran günü son buldu. Artık adaylar için yoğun sınav temposu bitti şimdi ise aldıkları 2018 TYT YKS Sonuç Puanlarına göre tercih yapacaklar. Tercih kılavuzu adayların bilgisine Haziran 2017 tarihinde sunulacak. 2018 TYT YKS Tercih Döneminin Temmuz - Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Alınması öngörülmektedir. 2018 ÖSYS Tercih süresi içinde adaylara lazım olan tercih kılavuzu, tercih robotu tercih sayfası ve tercih işlemleri ile ilgili dosya ve ilgili bağlantılara bu sayfamızdan ulaşabileceksiniz.2018 TYT YKS Tercih İşlemleri ile alakalı en güncel bilgileri takvim2019.com sitemizde bulabileceksiniz.


2018-ÖSYS tercih işlemleri Temmuz - Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve sona erecektir..

2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet yayımlanmıştır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

Adaylar tercihlerini Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemleri, Temmuz - Ağustos 2018'de sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2018-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2017-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.
Doğru Tercih nasıl yaparım tüm ayrıntılar ÖSYM Tercih Kılavuzunda...


Önemli Not: Tercihlerinizi Yapmadan önce,size hayatınız boyunca yeşil ışık tutacak olan "2018 TYT YKS Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?" başlıklı yazımızı okumanızı önemle tavsiye ederiz. Yazımıza ulaşmak için lütfen Buraya Tıklayınız*** Aşağıda sizlere 2018 ÖSYS Tercih İşlemlerinizde Yardımcı ve Gerekli Olacak Linkler Verilmiştir.Vermiş olduğumuz linkler ÖSYM tarafından bildirilen tercih zamanında aktif hale gelecektir.

2018 TYT YKS Tercih Kılavuzu TIKLAYINIZ
2018 TYT YKS Tercih Formu TIKLAYINIZ
2018 TYT YKS Tercih Robotu Sayfası TIKLAYINIZ
2018 TYT YKS Tercih İşlemleri Tıklayınız
2018 TYT YKS Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak? TIKLAYINIZ
2018 TYT YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? TIKLAYINIZYGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir


*En Güncel Açıköğretim Fakültesi Bilgileri için BURAYA TIKLAYINIZ

NOT: ÖSYM KPSS Tercih İşlemleri 2018,2018 KPSS Lisans-ÖABT Başvuru Tarihi Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak? Konuları ile ilgili Detaylı Bilgi Elde Etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

1 yorum

Misafir
20.03.2015 15:51

Selamun aleyküm, Sadece ygs sınavı puanıyla bulunduğum il de aöf bürosuna 4 yıllık herhangi bir öğretmenlik için basvurabilirmiyim yani lys girmek zorunlumudur ve lys puanım ygs puanımı olumsuz yönden etkiler mi ? Teşekkürler hayırlı günler...

ÖSYM Tercih Kılavuzu