2018 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçları TIKLA-ÖĞREN!

2018 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçları TIKLA-ÖĞREN!2018-ÖSYS Ek Yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup ek yerleştirme sonuçları, Eylül 2018 tarihinde saat 19:50'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2018-2019 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur.


2018 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

2018-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler Tıklayınız


ÜNİVERSİTEYE KAYITLAR NASIL YAPILACAK?

2018-2019 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversitelerce, yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların İnternet'te yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

ÖSYM Tercih Kılavuzu