2018 ÖSYS Tercih İşlemleri için TIKLAYIN!

2018 ÖSYS Tercih İşlemleri için TIKLAYIN!2018 ÖSYS Tercih İşlemlerini Gerçekleştirmek için Tıklayınız

ÖSYM tarafından 2018-ÖSYS tercih işlemleri başlatıldı,Tercihler Temmuz - Ağustos 2018 tarihinde başlayacak Ayrıntılar aşağıda yer almaktadır.YKS Tercih Kılavuzu 2018 Yayınlandığı anda tüm detaylar takvim2019.com'da olacak. ÖSYM,2018 ÖSYS YKS Tercih İşlemleri için Tıklayın..

2018-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM Üniversite YKS Tercihleri Başladı.Peki Tercihler Nasıl Yapılır? İşte,2018 Tercih Kılavuzu TYT YKS,2018 TYT YKS Tercih Kılavuzu Tıklayın.2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinde ilgili tarihlerde yayımlanacaktır. Adayların tercih işlemi için Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında Merkezimizin internet adresinde yayımlanacak kılavuzu esas almaları gerekir. Ayrıca, bu tarihler arasında Merkezimizin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekir.

Adaylar tercihlerini Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2018-ÖSYS Tercihleriniz “………..” tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Tercih işlemleri,bildirilen Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir (Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları bölümü (2 kısım halinde düzenlenmiştir.) mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelenmeden tercihler sonlandırılmamalıdır.). Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2018-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2017-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.

TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

ÖSYM Tercih Kılavuzu