2018 ÖSYS Yerleştirme Kılavuzu Tıkla İNDİR!

2018 ÖSYS Yerleştirme Kılavuzu Tıkla İNDİR!2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 TYT YKS Tercih İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız


2018 YKS sınavının sona ermesiyle beraber tercih ve yerleştirme dönemine girilmiş oldu.2018 ÖSYS yerleştirme tercihleri ne zaman başlıyor? Üniversite adaylarının yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması, Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

ÖSYM'nin konuyla ilgili resmi açıklaması henüz yapılmadı ancak güncel duyuru ve bildiriler yayınlanır yayınlanmaz sayfamızda yer alacaktır.


Not 1:Tercih Yaparken Üniversite Puanı mı Başarı Sıralaması mı Önemli? İlgili Yazı için BURAYA TIKLAYINIZ

Not 2: 2018 TYT YKS Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Detaylı Bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ


Geçen yıl 2018-ÖSYS tercih işlemleri, Temmuz 2018 tarihinde başlayıp Ağustos 2018 tarihinde sona ermişti.Bu sene tercihler daha erken alınacak.

2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet yayımlanmıştır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

Adaylar tercihlerini Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemleri, Temmuz - Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2018-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2017-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.


NOT 3: 2018 YKS Tercihleri İnternetten Nasıl Yapılacak? İlgili Yazıya Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ


TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

* 2018 TYT YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? BURAYA TIKLAYINIZ

ÖSYM Tercih Kılavuzu