2018 Ek Yerleştirme Üniversite Kayıt Tarihleri Açıklandı mı?

2018 Ek Yerleştirme Üniversite Kayıt Tarihleri Açıklandı mı?2018 ÖSYS ek yerleştirme tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Adayların, Üniversitelerin boş kontenjanlarına ek yerleştirme tercih işlemleri tamamlandı şimdi ise sonuçlar bekleniyor.2018 ÖSYS ek yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor mu? İşte 2018 ÖSYS ek yerleştirme tercih sonuçları ve Ek Yerleştirme Üniversite Kayıt Tarihleri detayları;

TYT ev YKS ve sınavsız geçiş sonrası üniversitelerin boş kalan kontenjanları için ÖSYS ek yerleştirme tercih işlemleri Ağustos'ta sona erecek. Şimdi ise adaylar merakla ÖSYS ek yerleştirme tercih sonuçlarının açıklanmasını ve bir an önce kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yaptırmak için bekliyorlar.

Üniversiteye yerleşen adaylar için elektronik kayıt tarihleri Ağustos, normal kayıtlar Ağustos, ek yerleştirme tercihleri Ağustos, ek yerleştirme kayıt tarihleri ise Eylül olarak belirlendi.

ÖSYM, üniversitelere yapılacak ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı mı? Adayların kayıt olmak için, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye Ağustos 2018 ile Eylül 2018 tarihlerinde, kayıt için gerekli belgelerle başvurmaları gerekiyor.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, adaylar ek yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Adayların kayıt olmak için, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye ilgili tarihlerde, kayıt için gerekli belgelerle başvurmaları gerekiyor.EK YERLEŞTİRMEDE GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR?

2018-ÖSYS ek yerleştirmeye başvurup tercih yapabilmek için 2018-ÖSYS'ye başvuru yapılmış olması ve hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekiyor.

Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan toplam 24'ü geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 15 lira olacak. Ek yerleştirme için tercih ücretinin, tercih işlemi yapıldıktan sonra Ağustos'ta yatırılmış olması gerekiyor.

ÖSYM Tercih Kılavuzu