2018 YKS'de Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

2018 YKS'de Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri2018 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS 2018) Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri Belli Oldu mu?

2018 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri ÖSYM tarafından açıklandığı anda takvim2019.com'da olacak.

Haziran 2018 tarihinde yapılacak 2018 Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YKS 2018) katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri Haziran 2018 Pazar günü saat 07.00 - 10.15 arası açık tutulacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan 2018-YKS adaylarının, sınava katılabilmelerini sağlamak için sınav kurallarına uygun nüfus cüzdanı edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda; kayıp veya değiştirme nedeniyle nüfus cüzdanı almak için nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinde yer alan 2018-ÖSYS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir.

Nüfus cüzdanı talep eden aday ile MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYS Aday İşlemleri Sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin ve fotoğrafın karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması, fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunun tespiti ve müdürlük personeli tarafından sorulacak sorulara olumlu cevap verilmesi halinde ilgiliye nüfus cüzdanı tanzim edilecektir. Adayın, ÖSYS Aday İşlemleri Sisteminde yer alan başvuru bilgilerinin bir dökümü de Nüfus Cüzdanı Talep Belgesine eklenerek ilgilinin dosyasında saklanacaktır.

Bu amaçla nüfus müdürlüğüne giden adayın yanında, adayın 2018-YKS Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır.Haziran 2018 Tarihinde Saat 07.00-10.15 Arasında Açık Tutulacak Nüfus Müdürlükleri Görmek için Tıklayınız

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023