2018 YKS Sınavı Cevap Kağıdı Görüntüleme Erişime Açıldı mı?

2018 YKS Sınavı Cevap Kağıdı Görüntüleme Erişime Açıldı mı?2018 YKS Sınavı Cevap Kağıdını Görüntülemek için Tıklayınız

2018 YKS Sınava giren adayların cevap kâğıtları daha sonra kısa bir zaman içerisinde erişime açılacaktır. Adaylar, kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Haziran 2018 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2018-YKS) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden Haziran 2018 Pazartesi günü saat: 13:30’dan itibaren erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

2018-YKS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İndirmek için Tıklayınız

2017-YKS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İndirmek için Tıklayınız


YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2018?

Adaylar, 2018 YKS sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleriyle Haziran 2018 tarihinde ÖSYM'nin strong>(http://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek. Ayrıca YKS sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ÖSYM'nin (ww.osym.gov.tr/) internet adresinden bildirilecek.


Bu sorulara ait telif hakları bedelli ya da bedelsiz olarak hiçbir kişi veya kuruluşa devredilmeyecek ve bu soruların kişisel ya da toplu her türden paylaşımı (basımı, yayımı, dağıtımı) yasak olacak, paylaşanlar hakkında 5846 sayılı Kanun kapsamında yasal işlem başlatılacak.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, YKS sonuçlarını Haziran 2018'de, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.

2018-YKS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023