2018 YKS Sınav Soruları ÖSYM Açıkladı mı? Tıkla-Öğren

2018 YKS Sınav Soruları ÖSYM Açıkladı mı? Tıkla-ÖğrenHaziran 2018 YKS Sınav Soruları ÖSYM İndirmek için Tıklayınız

YKS sınavı dün gerçekleşti. Haziran günü sınava giren adaylar için şimdi de sınav sorularının açıklanma heyecanı sardı. Sınav yaklaşırken ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu yıl YKS sınavı ile ilgili farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sınav soru ve cevaplarının daha önceki yıllarda olduğu gibi tümünü açıklayacağını duyurdu. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan son dakika açıklamasında Haziran 2018 günü yapılan YKS 2018 sınavının sorularının tamamının erişime açılacağını ilan etti. ÖSYM'nin bu açıklaması adaylar tarafından heyecanla karşılandı. ÖSYM bugüne kadar YKS sınav sorularının sadece yüzde 20'sini açıklıyordu. Ancak yapılan resmi açıklamaya ile ÖSYM 2018 YKS sorularının tamamını yayınlayacağını duyurdu.

2018-YKS Cevap Kâğıtları ve Soru Kitapçıklarını Görüntülemek için Tıklayınız

YKS 2018 Sınavına giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları ilgili bildirilen tarihler içerisinde erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM'nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da (http://skgs.osym.gov.tr) internet adresinden TC kimlik numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

2018-YKS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.Adayların sınav sonuçlarını Haziran 2018 tarihinde ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) veya (http://sonuc.osym.gov.tr) internet adreslerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceği belirtildi.

Haziran 2018 YKS Sınav Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023