2018 YKS Sınav Giriş Yerleri ve Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 YKS Sınav Giriş Yerleri ve Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak?2018 YKS Sınav Giriş Yerlerini Öğrenmek için Buraya Tıklayınız


2018 YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2018 YKS sınav giriş yerlerini henüz açıklamadı.ÖSYM uygulamış olduğu sınavların giriş belgelerini sınavdan on gün önce yayınlamaktadır.30 Haziran 2018 cumartesi günü yapılacak olan YKS 2018 sınavı için giriş yerleri Haziranının son haftası açıklanmış olacaktır.

2018 YKS sınav başvuruları ile ilgili rakamsal verileri de yayınlayan ÖSYM'nin şimdi de 2018 YKS sınavına girecek adayların sınav yerlerini açıklaması bekleniyor.

2018 YKS Sınav Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 YKS Sınav Başvuru İşlemleri için Tıklayınız


2018 YKS Ne Zaman?

Sınav takvimi, sınav süreleri, sınav başlangıç saatlerine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtilip, "Müfredat dışı soru kesinlikle sorulmayacak." dedi.
Sınav ücretini de minimumda tutmaya çalışacaklarını vurgulayan Özer, "İki oturumun toplam ücretinin 120 lira olmasını planlıyoruz." bilgisini paylaştı.

Sınavın haziran ayı içinde yapılacağını aktaran Özer, "Sınav, okullar kapandıktan sonra gerçekleştirilecek. Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 30 Haziran 2018." dedi.

Prof. Dr. Özer, ikinci oturumda Türk dili ve edebiyatı-coğrafya 1, sosyal bilimler, matematik ve fen bilimleri olmak üzere 4 test yer alacağını hatırlatarak, "Sınav sürelerinin ne olacağı konusunda çalışmaları sürdürüyoruz. Cumartesi günü öğleden sonraki oturum tek olacağından, sınav süresini de buna göre ayarlayacağız. Sınav süresi konusunda adaylarımızın içi rahat olsun. Zaman konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Hatta tercihi netleşmiş olan, sayısal, sözel veya eşit ağırlık tercihi netleşen adayların, sadece iki testi alacakları için çok daha geniş bir sürede soruları çözme imkanları olacak." diye konuştu.

YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) NEDİR?

Üniversiteye 2018-2019 girişteki sınavın yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlendi. Buna göre, adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına göre ilk oturumda temel yeterlilik esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Sınavlar Haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacak, soru sayısı 80 olacaktır. Türkçe ve Matematik sabah oturumunda yapılacak.

Öğleden sonraki ikinci oturumda lise müfredatına dair bilgiler esas alınacak.

ÖSYM 2018 Sınav Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023